Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

زیر یک‌سالگی

زیر یک‌سالگی

نوشته سیدرضا تهامی

در برنامه‌ی کاری نشر دبستانک و در پازل آموزشی ما، برای همه‌ی مقاطع سنی برنامه‌های مفیدی پیش‌بینی شده و تعدادی از آن‌ها اجرا شده است.
به دلیل این‌که هنوز کتاب‌های ویژه‌ی کودکان زیر یک‌سال آماده‌ی چاپ نشده است، سعی می‌کنیم در کانال دبستانک توجه بیشتری به این دوره‌ی سنی داشته باشیم.


آموزش جهان به کودکان زیر یک‌ سال (۱)


از هر کتابی یا مجموعه عکسی به شرح زیر می‌توانید استفاده کنید

۱. یک موضوع انتخاب کنید. مثلا جانوران

۲. یک کنش یا صدا را به عنوان محور کار ارتباطی با کودکتان انتخاب کنید. مثلا صدای جانوران.

۳. کتابی را که عکس‌های جانوران دارد، جلوی بچه ورق بزنید و با دیدن هر عکس، صدای آن جانور را در بیاورید. از او بخواهید همان صدا را تکرار کند. برای بی‌صداهایی مثل مورچه علامت سکوت بدهید یا حرکتی خاص.

۴. روز های دوم و سوم عین همین کار را تکرار کنید.

۵. از روز چهارم ، ابتدا یک در میان یا دو درمیان، بگذارید بچه صدا در آورد.

❤️ نکته مهم: در مواردی که از بچه می‌خواهید ابتدا او صدا درآورد، اگر درست بود با دست و بوسه تشویقش کنید. اما اگر اشتباه کرد، هیچ واکنشی نشان ندهید و به‌سرعت عبور کنید وبه سراغ جانور بعدی بروید. اما در روز بعد خودتان اول صدای آن حیوان را درآورید. این کار را تا جایی که لازم است در روزهای بعد تکرار کنید اما به عنوان حیوانی که دوستش دارید (و کودکتان بعدها متوجه می‌شود شما همه‌ی حیوانات را دوست دارید) و نه به عنوان موردی که او اشتباه کرده و دارید تصحیحش می‌کنید.

ارسال نظر

خوش آمدید

این یک متن تستی و قابل ویرایش است

آمار

  • بازدید امروز: 10
  • بازدید دیروز: 34
  • بازدید کل: 2859